moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Rachel babysits the michaelsons kids on saturdays for 4 hours and is paid 12.50 per hour on sundays she babysits at the smiths for 4 hours is paid 14.50 per hou
Please help me with this, easy points.
Why did Philadelphia become important in early America?
A city has 3 new houses for every 7 old houses. If there are 24 new houses in the city, how many old houses are there? A. 58 B. 56 C. 54 D. 59
Which of these communists nations is currently attempting to build nuclear weapons despite restrictions by the U.N? Russia, China, North Korea, or Cuba.
What should be changed to make the following sentence true? Children with FASD may have a large head size and abnormal facial features, poor judgment, poor impu
Se celebra en el primer día del año. a. fiesta c. año nuevo b. navidad d. nochevieja
-3y+11=-8y+51 What is y? Simplify your answer as much as possible
For what purpose does a cell use the energy from redox reactions in cellular respiration? A)to make ATP B)to make NAD+ C)to make oxygen D)to mak
what is -16=0.2b equal