potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Diana Ran a quarter mile straight down the street.becky ran a quarter mile on a track.who ran more?explain your thinking.
Hitler only planned to exterminate Jews.
John Peterson purchased a bond at a price far below its face value; it that makes no interest payments and will be redeemed at its face value at maturity. In al
Which one of the following choices best represents a source of polyunsaturated fats? a. Fish b. Avocados c. Almonds d. Olive oil
Which punishment philosophy holds that criminal sentences should be proportional to the seriousness of the criminal act? Just desert General deterrence Incapac
When using the perfect tenses of verbs, it's necessary to add a/an A. irregular verb. B. infinitive. C. helping verb. D. suffix.
Which of the following is a declarative sentence? A. John and Mary are dating! B. Tell me about John and Mary. C. Where is John taking Mary on their date? D. Jo
The lower salaries that women earn over their lifetime because they have children is called the a. glass ceiling. b. mommy track. c. second shift. d. mommy tax.
Noel Devine bought a new dishwasher for $320. He paid $20 down and made 10 monthly payments of $34. What actual yearly interest rate did Noel pay? A. 2
you can easily pass on the right when