parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Is the boxed POSSESSIVE NOUN used correctly? I want three weeks' vacation. OA. Yes OB. No .
If 20 Nurses out of 80 working in a hospital are transferred, what percentage of the original Nurses remains?
Write a readable story on the basis of following outlines. A farm girl carrying a bucket of milk on head ... thinking about selling milk ...... selling it to bu
divide £8100 in the ratio 11 : 7
what does 1/4 + 1/5 + 1/3 = help me please!!
What is the gradient of the graph shown​
how can high population density be harmful to a population
Which event typically causes upwelling? (10 Points) A. Wind blows warm water away from the shore. B. Warm water rises to the surface of the ocean. C. Neap tides
write as a product of two polynomials. (x-y)^2-a(y-x)
5. Assuming that a is not equal to c, find the x-value of the intersection point of the lines y = ax +b and y = cx + d.