diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Click "play" to hear the audio, and then answer the question. You can listen to the audio as many times as you need to. Juan es el ___de Luz. A. padre B. abuelo
Why do you think the invention of the printing press contributed to an "explosion of knowledge"?
The capital city of georgia is located in which state regions
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Tickets to the movies are $7 for adults and $4 for children. If 272 tickets sold $1694, then how many of each type were sold?
The values square root of 8and square root of 14 are plotted on the number line. What is the approximate in tenths between the two values
Whose rights and freedoms were not protected when the Bill of Rights was adopted?
What were the challenges of settling the country west of the Mississippi?
The population of a town increased from 3600 in 2006 to 4500 in 2011. Find the absolute and relative (precent) increase.
Select the correct verb in the sentence below. Remember to look at the indefinite pronoun and make sure it agrees with the verb. Everyone _________ that Cameron