lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Compare the Federalists and the Anti-Federalists by making two separate lists of their main arguments. Identify at least three arguments for each side
What part of the microscope will allow the maximum amount of light to pass through the slide
During the reign of Henry vlll the ______ established the Church of England. •Act of settlement •Petition of rights •navigation acts •act of supremacy
Match these men with their descriptions. 1. commander of Fort Sumter Jefferson Davis 2. president when South Carolina seceded Andrew Johnson 3. president d
Which part of the u.s. economy had the biggest boost after world war i?
Einstein's theory of relativity is currently the best explanation of gravity. What is likely to happen to this theory in the future?A.It will be replaced by a n
If a line crosses though (5,-3) and (-1,6);what is the y-intercept?
Sarah described the following situation: When more apples grew in the backyard, the pet cat stayed indoors for a longer time. Which of the following best descri
How would you summarize the quotation from Robespierre?
what is weird about Nicks drive into New York with Gatsby?