khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The unborn baby is considered a fetus at A. conception. B. one month. C. two months. D. birth.
How should history remember Nelson Mandela? How did he influence other people over time? What is his leader’s legacy in history?
Which of the following is something you need to think about throughout unit 5?
7x + 4 - 9r = 12r - 48 solve
what position did the king of france appoint to leo to when he went to france
Two cylinders are similar. The radius of cylinder A is 5.6 inches. The radius of cylinder B is 1.4 inches. If the height of cylinder B is 4 inches, what is the
The brightness of a star depends on its (color, composition of atmosphere, or distance from earth), and stars that are closer look (brighter, dimmer, or white).
What is the area of the figure? Answer in decimal from to the nearest hundredth.
I feel so stupid, but I need helping figuring out this problem. I can’t remember how to do it. Can someone help me please?
Five 16 resistors are connected in series across a 120 v generator. what is the equivalent resistance of the circuit?