zikmcl6282 zikmcl6282
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP Aria made 9 pounds of fudge.She separates the fudge into 3/4 pound portions. She sells each portions for $6.50.if she sells all the fudge,How much money will she make? show your work

Respuesta :

skeepjeepleep skeepjeepleep
  • 02-02-2021
I believe the answer is 78 dollar
Answer Link

Otras preguntas

does gas have as definite or indefinite volume
when the Lenape hunted
what is 89 divided by 6 in long divison
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
A wet towel is hanging on a clothesline in the sun. What process does the towel dry by?
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
A basketball has been left out in the cold. The next day you find that it has become soft. What do you do to get it back to shape and why?a) Leave it alone to w
Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?
What is 10 percent of 80
57% of 109 is what number? plz help