pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

What is the percent composition by mass of nitrogen in NH4NO3 (gram-formula mass = 80.0 grams/mole)? (1) 17.5% (3) 52.5% (2) 35.0% (4) 60.0%
A wave with high amplitude _____.
find the value of r so that the line passes through (9,13) and (5,r) has a slope of m=1/2.
The phase of a sample of a molecular substance at STP is not determined by its (1) arrangement of molecules(2) intermolecular forces(3) number of molecules(4)
Which physical changes are endothermic? (1) melting and freezing (2) melting and evaporating (3) condensation and sublimation (4) condensation and deposition
What is the circumference of a circle with a radius of 2.5 m? A. 2.5π m B. 5π m C. 6.25π m D. 25 π m
Which ancient Chinese philosophy started first?
Which argument is valid? owlbucks0money62 61 nbarrera Create a New Subject Enter Subject Name Cancel arrow 302 members online arrow 4 Qualified Helpers onlin
find the surface area of the open circular cylinder shower=4 h= 7
The total cost of water heater including a 7% sales tax is 524.30 what is the cost of the water heater without the tax