Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

pls help. Natalia paid $38.95 for three medium-sized pizzas and a salad. If Natalia paid $11.98 for the salad, how much did each pizza cost?

Respuesta :

viktoria80
viktoria80 viktoria80
  • 01-02-2021
38.95-11.98=26.97
26.97/3=$8.99
Answer Link

Otras preguntas

BRAINIEST AND 10 POINTS Which option below is the correct order of the colors of light in the visible portion of the electromagnetic spectrum if we place them i
B [2 0] -2 5 What is the determinant of B? Your answer
Five and one half of 2 and one third is what number?
What would a driptorch be used for? Starting a campfire Unearthing dirt to smother fire Directing a flame at a specific spot Dropping water on a fire from a hel
What is a decomposer? What role do they play in an ecosystem?
What’s 2 and 3 plz helppp
help me what is the square root?
(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 O Choice
Enlightenment: What was this event and how did it alter history?
What is an advantage to the type of circuit shown in the image to the left? A. The bulb closest to the battery is the brightest. B. If one bulb burns out, the o