shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué palabra completa correctamente la frase que sigue? Es necesario que _____ un cuaderno. traigas traer traes
Solve this equation for x. -7x + 4 – 8 = 24
Acid rain falling on a rock outcrop over a period of many years can cause the rock on the surface to dissolve. This is an example of _________.
You can still go to work although you should not work with food or in food preparation areas if you have which of the following this is Hepatitis A closest typh
Why should you include weight training as part of your exercise routine? 1. to increase muscle mass 2. to increase bone density 3. to increase flexibility a. on
What does the presence of the Greek concept of the tragic hero in Antigone mean? A. The characters themselves have little control over what happens to them.
What was typical medicine like before the physician?
A triangular garden has an area of 24 square feet and a base that is 8 feet long. How tall is the garden
Resolver los problemas
NEED HELP NOW 100 POINTS WILL MARK BRAINLIEST ANSWER 5 PHOTOS BELOW WITH A SHORT STORY NEED HELP QUICK!!