electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did environment influence Native American cultures in North America?
An editorial is designed to be ________________.
Which substance can not be decomposed by a chemical change? (1) ammonia (3) propanol (2) copper (4) water
what are two different numbers that round to 9.2 when rounded to the nearest tenth
What were the causes of the Mexican-American War?
Using 6400 km as the radius of Earth, calculate how high above Earth’s surface you would have to be in order to weigh 1/16th of your current weight. Show all w
Line l contains the points (3,1) and (4,4). If line m is a different line, parallel to line l in the same coordinate plane, which of the following could be the
Camille bought 10 tickets to the play and 5 parking permits. She spent $145.50 on tickets to the play and $50.75 on parking permits. How much did Camille spend
PLEASE HELP Solve. 5x+2/2 = 2x - 1 X = ________ ?
which is bigger, 40% of 120 or 1/4 of 200