msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

A coffee shop orders 212 boxes of coffee each bag month if there are 68 bags of coffee age box about how many bags of coffee do they order each month
What is the nuclear charge of an atom with a mass of 23 and an atomic number of 11?
Amalia uses two different dietary analysis software programs to determine the vitamin E content of a 1-oz serving of cooked asparagus. She notices the amounts g
Do all iguanas sing opera or just mine? SERIOUS QUESTION.
By 1918, what was the result of educational reform in the United States? The nation required that education be offered to citizens only. The nation required tha
how do i find the variable x by using the information given and the numbers on the triangle?
X over 15 = 10 over 20
help me please points and crown
Which dose plug and play refute to with computers?
The difference between the sugar in dna and the sugar in rna is that the sugar in dna