davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

wich of the following is a graph of the equation y=√x +5-2​
A positive charge of 3.2 x 10 -5 C is located 0.85 m away from another positive charge of 7.4 x 10 -6 C. What is the electric force between the two charges?
Which sentence uses capitalization correctly? I think my Aunt should consider calling ahead to see if we can get a reservation. My High School has been taking a
Turner Field · Georgia State and Georgia Tech dormitories · Stone Mountain Tennis Center · Wolf Creek Shooting Complex These things share which item?
What did the New Nationalism program support? A. It favored setting up of large corporations. B. It favored monopolies. C. It favored lower tariff rates. D.
Pls help I’ll give brainliest
How to solve the question for 5 and 6
Does anyone know the answer to this, 10 points... That’s all I’m asking :)
Hearing a sequence of sounds of different pitches is to ________ as recognizing the sound sequence as a familiar melody is to ________. a. absolute threshold;
6(7−3y)+6(y+1) please help