roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me translate these sentences? I got the first three, but now I'm stuck. (This is Latin by the way. It's part of the story of Circe.) 1. Ulixes
why is it important to start at the zero mark of a ruler/meterstick + triple beam balance when making measurements? please help me
Can I do B.com honours with maths as my additional subject rather than as my main subject
what is 27 is what % of 60?
which of the following sentences has a redundancy? he descended down the stairs. she quickly climbed the stairs. he tripped down the stairs. she ran up the stai
why do governments intercode in the market
ginny is studying a population of frogs. she determines that the population is decreasing at an average rate of 3% per year. when she began her study, the frog
the order in which atomic orbitals are filled is based on what factor?
for his long distance phone service, lamar pays a $3 monthly fee plus 11 cents per minute. last month, lamar's long distance bill was $20.82 . for how many minu
what best describes the orthocenter of a triangle