Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer for h/8=3/12 in algebra
every container of fruit salad contains 1/3 of an apple. how many whole apples are there in 6 containers of fruit salad
A number multiplied by itself, then added to five
I've looked everywhere and can't find anything... Can someone please help me? List five factors which determine the likelihood that someone will vote and indica
24/5 in simplest form please help me.
A number multiplied by itself, then added to five
why would a 100 pound person weigh only 17 pounds on the moon
If a 3 kg object has a momentum of 33 kg ms whats its velocity?
how do you graph 10x-3y=15
Can someone please help me with this? I'm so confused