powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

A rock with a mass of 16 kilograms is put aboard an airplane in New York City and flown to Boston. How much work does the gravitational field of the earth do on
please help me i need right now​
V Page 1. What is the acceleration due to gravity at poles in m/s2.if it is 9.78 at the equation ->​
PLEASE HELP: What are the solutions to the system of equations? {−x+y=4, y+12=x^2+x
Here are some photos of my math home work please show some work.
what value of x is in the solution set of -5-15>10+20x
If a line has a slope of -2 and goes through the point (1,-3) then the equation for the line in slope-intercept form is what?
a sequence starts a 200 and 30 is subtracted each time 200,170,140 what are the first two numbers in the sequence that are kess then zero
hey 1988 + 2 = ??????​
The top-down method of estimating project time and costs that is useful for projects requiring the same task, group of tasks, or product repeated several times,