agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is another name for an X-Value 9TH GRADE ALGEBRA 1 A-output values B- range C- domain D- function
A rectangular solid is dilated by a factor of 0.5 How many times larger is the volume of the resulting cube than the volume of the original cube Enter your answ
What is it help pleaseee
If y=3x+5 and z=x^2+2x-5, what is yz?
an athlete covers a distance of 0.4 km in completing one round . how many rounds does he make if he runs a total of 8.4 km distance ?
The diameter of a semicircle is 8 millimetres. What is the semicircle's radius?
What are the solutions of the equation x^4-9x^2+8=0? Use u substitution to solve.
Alpha Software Inc. made an advance rent payment of $6,000 for its warehouse. The accounting period for which the company paid the rent was from January to June
Alice is playing checkers against a computer and has won 8 games out of the 12 she's played so far. Alice must win the next consecutive games to reach a winning
All light rays parallel to the optical axis of a concave mirror are: refracted. reflected through the focal point. diffused. incandescent.