a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

In shooting an elephant if the narrator does not know what he can do why does he take his rifle with him?
ABCD is a trapezium in which ab parallel to dc if a and b is equal to 40 what are the measures of other two angels?
REWARD BRAINLIEST FOR BEST ANSWER!!
Dillon struggles with his algebra class and, in august, decides that he needs to get a tutor for the next school year. he persuades vonda to tutor him beginning
Math. Need help ASAP
What do Rudyard Kipling's works reveal about his political views? A. He favored colonization by the British. B. He was against British imperialism. C. He tho
A survey was carried out to check the rampancy of substance abuse. during the course of the survey, one section of people volunteered their opinions willingly.
Clearly identify one theme of the book in one complete sentence in poppy book
Which character holds views that appear the most superstitious and antiquated to modern readers? A. The franklin B. The merchant C. The physician D. The scho
The first and most important rule of legitimate or popular government, that is to say, of government whose object is the good of the people, is therefore, as i