ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

in spanish speaking countries when saying your phone number, you say each digit true or false
Find y'' by implicit differentiation. 5x2 + y2 = 3
The area(s) of the world where child labor is most prominent is/are
Extras you receive for employment, which could include retirement plans, health insurance, and vacation time, are called ______. a. Flextime b. Income c. Benefi
Among the Pueblo people of the American Southwest,kokopelli was a
What process is described here? a concentration gradient of h+ ions is created in the periplasmic space by actively transporting the ions across the membrane us
A bluetooth network consists of _____ primary device(s) and up to ____ secondary devices.
Jeremy was reared in several foster homes and never knew his parents. when he started working with kent, he became close to kent's family to the point where the
A ________ is a small, lightweight, power-conserving, computing device that is capable of wireless access.
Hundreds of millions of years ago, when fossil fuels were formed, large amounts of a carbon dioxide were trapped underground b nitrogen were trapped in rocks du