Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

What group of people was taken to America and sold as slaves?
In what month do we vote for President?
We elect a U.S. Senator for how many years?
The accepted value for the percent by mass of water in a hydrate is 36.0%. In a laboratory activity, a student determined the percent by mass of water in the hy
When an excited electron in an atom moves to the ground state, the electron (1) absorbs energy as it moves to a higher energy state (2) absorbs energy as it mov
What group of people was taken to America and sold as slaves?
Which compound is an electrolyte? (I) CH3CHO (3) CH3COOH (2) CH3OCH3 (4) CH3CH2CH3
Name one U.S. territory
the sum of two integers is -1. the product of the integers is -72 find the integers.
What is the name of the national anthem?