rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

jim ran 15.2 miles over the weekend . he ran 6.75 miles on saturday. how many miles did he run on sunday?
You toss five fair coins. The probability that all five coins land heads is
which would be best suited to form a circuit?
"Use this image to answer the following question. If there are only enough strawberries to produce 2 gallons of strawberry ice cream, how many gallons of chocol
Select all that apply. Characteristics that are always present in living organisms are _____. complexity homeostasis metabolism heredity movement cells sensiti
is a mirror transparent, translucent or opaque?
how much cooler are sunspots than the sun
Europe dominated much of South and Southern Asia in the 1800 mainly because
what are the costs and consequences of providing and to whom
"Gina wrote the following paragraph to prove that the segment joining the midpoints of two sides of a triangle is parallel to the third side. Given: ∆ABC Prov