ajwhite0731
ajwhite0731 ajwhite0731
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help me fast please ​

can someone help me fast please class=

Respuesta :

Aconite
Aconite Aconite
  • 02-12-2020

Answer:

2.5/10 = 0.25 cents per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Studying how people vary in levels of anxiety, self-esteem, or worry represents the _____ approach to studying personality psychology.
Lord of FilesWhich best describes Piggy's feelings after the boys head up the mountain to build a fire?a. "Ralph was left, holding the conch with no one but Pig
Convert each equation to standard form y-5=-3(x+2)​
Question 1 (1 point) Which group of numbers makes up a fact family? A: 09, 18, and 8 B: 15, 30, and 20 C: 20, 50, and 30
If $110 is invested for one year at 12% simple interest, how much interest is earned?
__________ is a collection of formatting options—such as a frame, a rounded shape, and a shadow—that changes a picture’s overall appearance.
Arithmetic sequences et sn} be an arithmetic sequence that starts with an initial index of 0. The initial term is 3 and the common difference is -2. What is sz?
Which of the following is true while making a capital investment decision? a. A manager should compute the competitor's return on investment. b. A manager sho
Find the center-radius form of the equation of the circle. center (10, 2), radius 6 Select one: A. (x - 2)2 + (y - 10)2 = 6 B. (x + 10)2 + (y + 2)2 = 36 o C.(x
what was balbinus life story​