makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

I need to write the number 36 in expanded form
If a person is in front of a smooth surface from which a sound is reflected, the person would hear a sound that a. seems to come from behind the surface. b. has
What is the closest relative of canis lupus?
what is the relationship between knights and nobles
Which word in the sentence is the predicate nominative? Houston is the largest city in the state of Texas. a. city b. state c. Houston d. Texas
Explain Each Part please!!! The cost C, in dollars , of building a concrete sidewalk varies directly with its lentgh , s, in meters A.. find an equat
Lures, reels, rods, hooks, baits and nets are common equipment used in what food gathering method?
Unscramble pxnapd involving Algerba
Identify the correct sentence. a. Whenever we go to​ grandma's house, we play Scrabble. b. Whenever we go to​ Grandma's house, we play scrabble. c. Whenever we
What would you have to know to estimate the biotic potential of an apple orchard?