ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happens when gasoline is used to power a vehicle?
How do the monarchies of today differ from those that existed centuries ago?
advertisers purchase 1/8 and 1/16 of page 20 what fraction of the page is used for ads?
What is straight is part of a line and has two and points
Last year Sarah stretched and ankle ligament beyond its limits while exercising. This caused an injury to her ankle. What is this kind of injury called?
SARAH BROTHER IS 2453 DAYS OLDER THAN HER . SARAH SISTER IS 1562 YEARS YOUNGER THAN HER. HOW MANY YEARS OLDER IS SARAH BROTHER THAN HER SISTER?
Members at a swim club pay $5 lesson plus a one-time fee of $60. Nonmembers pay $11 per lesson. How many lessons would both a member and a nonmember have to tak
made up of 100 members 2 from each state
What industry dramatically increased as a result of the Georgia colony lifting the ban on slavery
Which of the following BEST describes what rhetoric is? 1. the art of telling stories 2. the art of selling something they don't want 3. the art of persuading p