kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What are two conductive materials separated by an insulator,and used to store electric potential energy?
The oven tray is 600mm by 500mm. A cake tin is 25cm in diameter. How many cake tins can jenny fit on the oven tray at one time?
Why do parents focus on the negative aspect of teens?
Procedural rights protect people from abuses by which part of the government
solve each proportion t/9=35/6
How can I use United Nations in a sentence??
After the Supreme Court decision of desegregating schools, troops had to be sent to what city to enforce the decision? Little Rock, Arkansas Topeka, Kansas Mobi
if a garden has an area of 100 square feet how much fencing is needed to enclose the garden
What is straight is part of a line and has two and points
Which of the following is not true about cells? 1)All living thing begins life as a single cell. 2)The cell is the basic unit of the structure and function of l