srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

______ are the largest group of living reptiles.
The bowling scores for six people are: 27, 142, 145, 146, 154, 162 what is the most approprite measure of center? A. The mean B. The range C. The standard devia
Which statements best describe a topic sentence? Check all that apply. A topic sentence expresses the main idea of the paragraph. A topic sentence expresses th
Complete the sentence correctly. If a student would like to be part of the class play,A. there will be a meeting for them after schoolB. you should come to the
_was the policy designed to give hitler what he wanted as away to avoid war
What groups do you believe are not being served under the current system of government health care programs? Describe how you think these groups should be servi
What is the prime factorization of 312?
The volume of a prism is 45 km3. What would change if the volume of the prism were measured in cubic meters? The volume of the prism would decrease. The volume
what is the measure of the radius of m
Compare and contrast the Opium Wars and the Sepoy Rebellion please. I’ll give a brainliest