jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from The Call of the Wild. [Buck] sat by John Thornton’s fire, a broad-breasted dog, white-fanged and long-furred; but behind him were the shad
Answers choices <1 <4 <2 <3
Hellllllllllllllllllllllllllllllllllllp
Arrange the Allies’ victories in the Pacific war in the order in which they happened. destruction of Hiroshima liberation of Philippines victory at Iwo Jima vic
i dont know the answer. Can someone help me ?
When did the French citizens in Quebec gain independence from Canada?
Determine the basic oxidationnumber for elements in s and porbitals​
Interpret the map below. Include information such as whom it references, what the arrows mean, and any other information pertaining to languages.
Explain the steps that you take to complete an integer long division problem. Then explain the steps in completing a polynomial long division problem. How are t
Amit is going to guess on all 2 0 2020 questions of his multiple-choice test. Each question on the test has 4 44 answer options, and only one is correct. What