shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

In a survey, 7 out of 10 people said that they prefer fruit for dessert over ice cream. There are 750 people participated in the survey. How many people said th
How do you subtract (2/3)-(1/6)
How do I solve 964x83
how can I use distribution property to multiply a 2 digit number by a 1 digit number?
You have learned that earth lithosphere is made up of many plates.How do you think this fact might help scientist solve the mystery of the moving continents
What kind of molecule is used by organisms to store and transmit genetic material?
An object travels four fifths miles in one-half hour. What is its speed?
What is the value of q in the equation 5q-10=75
The ottoman central government appointed officials as?
Importing data is sending data to a new file.Is this true or false