Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Look at the figure find the value of x. 4x-16 2x-4 3x-2
what things does the speaker of the "song of myself" describe as "not the me myself ?"
Which cause and effect diagram best illustrates one main effect of informed citizens on the political system?
To the nearest​ dollar, the average tuition at a public four−year college was $3088 in 1997 and $3292 in 2000. ​Find, to the nearest dollar per​ year, the rat
4. Suppose an investment of $s1.800 doubles in value every 7 years. How much is the investment worth after 42 years?
what word or phrase best completes the sentence? Kevin and Kali roll their eyes when Grandpa Joe announces he is going to tell a story ___ they listen to him an
I’m 1665, what structures did Robert Hooke observe through a microscope
Which lists the careers from the least amount of school required to the most amount of school required?
Find the volume (in terms of pi) of a sphere of its surface area is 400 pi ft2
a plane traveled 5185 miles with the wind in 8.5 hours and 4845 miles against the wind in the same amount of time. find the speed of the plane in still air and