tamaraadolphe8 tamaraadolphe8
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

I made a 3.5 hour phone call, it cost $10. How much would 1 hour be?

Respuesta :

jpdixon417
jpdixon417 jpdixon417
  • 04-11-2020

Answer:

1 hour would cost $0.35.

Step-by-step explanation:

Divide 3.5 by 10.

Answer Link

Otras preguntas

Blake scored 182 points in 14 games. Find the unit rate, in points per game.
how do you say german in spanish
Give an tanka example
define the term mnemonics​
Solve by using subitution Please explain your steps and explain why it's no solution thanks :) 2x-y=2. Y=2x+1
What is the purpose of horizontal communication?
sometimes conflict can be healthycritically discuss this statement​
calculate it. (its for my mom birthday gift trust me)​
The expansion of political participation in the southern U.S. states has come about largely because of 1.suffrage movements of the early twentieth century. 2.th
Help me pleaz it's so hard