jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

Which one is correct? A)Here is milk. B)Here is the milk. C)’A’ and ‘B’ are both correct.
PLEASE HURRY HELP ME​
for people who want pointss!!!!!​
new york city's nicknames during the gilded age us history
How to appreciate my sexuality
What are the Implicit Detail of : The math test seemed to Jilly like it was written in another language.
What does a patent do
Is (−5,−8) a solution of y>3x+6
Jessica is playing a game. She has 50 tens. Her brother has 9 hundreds. How much more does her brother have?
can someone help me ​