kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

You can divide any parallelogram into two matching triangles. How is this useful?i need to know this answer right now please
how do i solve this infinite geometric series?64/25-16/5+4-5
Suppose x + y = 6 and xy = 4. Find the value of x² y + xy² without solving the equations.
How do u do this ??? Alistair buys an antique chair for £600. It is expected to increase in value at the rate of 4.5% each year. How much is it expected to be w
Who were the Britons fighting against in the middle ages?
If a = b + 2, then (b - a)⁴ = ?
What was the purpose of the pure food and drug act of 1906?
What is the first 30 numbers of pi?Last one Promise!
When the following is balanced, C₄H₁₀ + O₂ → CO₂ + H₂O, what is the coefficient of CO₂? a. 2 b. 4 c. 8 d. 10 e. 13
which fraction shows 32/48 in simplest form