pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

What is feudalism? Someone help me
Which equation can be used to solve for x? Choose from the Equation Bank these are all different questions form the same bank but if you flip through all my qu
True or false Women typically have a higher percentage of muscle mass than men
What happens when you put magnesium carbonate and diluted water
Designing shoes is hard work. It will pay off in the end. Identify the sentence that correctly combines the above passage into a compound sentence. Because desi
Do you believe that the rioting happening in large cities like Dallas, Tx are about equality or people looting and trying to make financial gain threw looting.
Calculate the missing amounts for companies a to e
Point Y is between points J and Q. JQ = 18 and YQ = 11. What is JY?
The tape diagram represents an equation.​
(−2)(−2)+4 is equal to