brainybrynn brainybrynn
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please thanks

Help me please thanks class=

Respuesta :

drahkos
drahkos drahkos
  • 03-11-2020

Answer:

I'm pretty sure it would be B

Step-by-step explanation:

If he's only using one glass then it would make sense for him to add 3 spoonfuls to one cup.

Answer Link

Otras preguntas

what is structure of the atom and charge of relative mass
Using the same ratio as before, determine the missing information in the table below.
5. Convex mirror a)Converges the beam of light after reflection b)Diverges the beam of light after reflection c)Reflects the beam of light parallel d)None of th
Reciprocal of (3/7)^2
Which of the following is not a key factor of competitiveness? a. size of organization b. price . flexibility d. product differentiation e. after -sales service
If the profit is 25 and cp is 105 what will be the profit present
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
A. What evidence have you discovered to explain how position can be used to describe the train? B. What evidence have you discovered to explain what motion is?
metal element and non metallic element ​
2/3 of 2 how do i get this answer