willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
IS Taking megadoses of vitamins GOOD OR BAD
How are viruses different from bacteria? A) Bacteria are heterotrophic while viruses are autotrophic. B) Bacteria are living organisms; viruses are not. C) Bact
Which language is the most common for worldwide trade and business? A) Mandarin Chinese B) Spanish C) English D) hindi
Having an individual lie down and elevate his or her legs after breaking a bone is intended to __________. A. immobilize the area B. stop bleeding C. preve
The deepest point in the Indian Ocean is the Java Trench, which is 25,344 feet below sea level. Elevations below sea level are represented by negative numbers
If a line crosses the y-axis at (0, 1) and has a slope of 45, what is the equation of the line? A) 4y − 5x = 5 B) y − 4x = 5 C) 5y + 4x = 5 D) 5y − 4x = 5
simplify and evaluate. 4−2
Suppose you have monohybrid snapdragons in your garden and you find that they produce red seeds to white seeds in the ratio of 3:1. If the alleles are designate
According to the demand-pull theory of inflation, what is responsible for inflation? Producers increase production to meet existing demand. Consumers have too l
Find the x-intercepts for the parabola defined by the equation below. y = 2x2 + 2x - 4