brenedherrera71 brenedherrera71
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought 2 12 pounds of chicken breasts for $9.00. The chicken breasts cost $
per pound. Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

ariesangie123
ariesangie123 ariesangie123
  • 02-11-2020

Answer:

Twenty four pounds for eighteen dollars

Step-by-step explanation: multiplication helps if you can

Answer Link

Otras preguntas

What began to happen to the great buffalo herds around the 1870’s?
Solve y = 4x + 12, using the x-values, 3, 5, and 8. Which of the following T-tables represents the ordered pairs?
the area of the rectangular faces of the box are shown . What is the volume of the box
15PTS!!!!!! Ustedes_____ (to live) en una casa muy grande. Fill in the blank please
How is the structure of a root adapted for its functions
What big geographic problem does lesotho face?
NEED HELP BADLY!!!What are the physics of fire?
From which century have Croats lived in this place?
Basicamente o que significa eletrizar um objeto
true or false: atoms combine in different ways to make up all of the substances you encounter everyday