Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

suppose you drive a car 392 mi on a tank of gas. The tank holds 14 gallons. The number of miles traveled vaties directly with the number of gallons of gas you u
Would the answer be F or G? Explain
Limestone and concentrated h2so4 are reacted togethe
Rhianna says she can draw different functions that have the same x‑intercepts and the same domain and range. Her teammates say, “No, that’s impossible!” But R
Discuss one recent real-world example of checks and balances and explain the impact of it.
What can be known about all four polymers, despite their differences? They come from living things. They share ionic carbon bonds. They are at least 100 monome
is the square root of 36/6 rational
What can be known about all four polymers, despite their differences? They come from living things. They share ionic carbon bonds. They are at least 100 monome
What can be said about the Babylonian attitude towards property
what percentage of students earning degrees in 2009 were awarded a professional degree?