chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

ABCD is a rhombus AC = 5.5 cm and BD = 4 cm. what is the area of the rhombus
Describe the role of lymphocytes, antibodies, and antigens in the body's immune system
In this box-and-whisker plot, what is the median value of the data? 48 53 56 58
Which rethorical mode does the following passage use?
A 50.0-kg box is resting on a horizontal floor. a force of 250 n directed at an angle of 32.0° below the horizontal is applied to the box. what is the minimum c
Which of the following ordered pairs is a solution of the given system of linear equations? x+1=y 2x-y=0 A. (1, –2) B. (1, 2) C. (2, 1) D. (–2, 1)
Which of the following is the point underground where rock layers first move during an earthquake?
From a ship, the angle of elevation of a point, A, at the top of a cliff is 21°. After the ship has sailed 2,500 feet directly toward the foot of the cliff, the
What is the y-intercept of the function? y = 20,000(0.95)x A. 0.95 B.20,000 C.0 D. 1
In two or more complete sentences, Explain how you would find the equation of a parabola, given the coordinate of the focus and the equation of the directrix.