adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How did the development of renaissance humanism encourage study of the classics, promote secularism, and lead to the ideal of virtue?
Y=2x-5 in standard form
In what way did ww2 increase domestic work opportunities for minories
Why is it not possible to state the absolute location of a river?
Would you expect a butane lighter to work in winter when the temperature outdoors is 25 ∘F?
The maltreatment of others due to their gender sexual orientation race age ethnicity or other factors is called
who did the hurons make a alliance with ??
Which region of the country has the most diverse political trends?
Mercury is an element that is toxic to humans in high doses. How can humans reduce their risk of ingesting this element in harmful amounts? A.) Humans could av
Describe the difference in roles assumed by the validation partition and the test partition