bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the phase of the action potential where the membrane potential decreases to -90 mv
what 5 times a number b is
Can anyone Help please.
based on payton farquhars dreams of glory what point might Ambrose Bierce be making about heroism the realities of war & the dangers of fantasy
Which of the following is the most reasonable prediction a reader might make based on genre characteristics of fiction and evidence in this specific passage fro
Evaluate each expression. 12k − h​ 2​; use h = 2, and k = 3
Assume that IBM has a relatively low unit market share for blockchain technology and that the blockchain technology industry’s growth rate is extremely high (av
Yon buys tickets to a concert for himself and a friend. There is a tax of 8% on the price of the tickets and an additional booking fee of $20 for the transactio
mention 10 examples of centralized states in the pre-colonial Nigeria.
number 3 please help the campgrounds were raved by a hungry bear