tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Maria is selling toys an flowers.The toys cost $12 an the flowers cost $10. She needs to make at least $300.
what is the unit fraction for 12/84
solve this equation: 5/8y=-1
The rhythmic patterns of Indian music are called A. pungis. B. talas. C. veenas. D. tablas.
Equivalent ratios 78:100 to 39:50
Colonists used the phrase “No taxation without representation” to suggest that
On June 9, 1983, the lower part of the Variegated Glacier in Alaska was observed to be moving at a rate of 64 m per day. What is this speed in kilometers per ho
What term refers to people who share a common language, customs, or heritage?
A transition paragraph often helps to show a change in scene, season, or characters. True False Please ASAP ASAP ASAP ASAP ASAP
What was the importance of grain storage