masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

What did the archetype of the devil symbolize
Which is the best strategy for avoiding long-term stress?
1.A.)The sun's energy causes air molecules to move rapidly: temperatures are __________ and it feels _____________. B.)When less of the sun's energy reaches air
Weather satellites are usually placed on: north-south orbits east-west orbits oblique orbits synchronous orbits
During the early middle ages western european societies were most unfluenced by
what is a political machine
Weather satellites are usually placed on: north-south orbits east-west orbits oblique orbits synchronous orbits
a prism whose sides and faces are all congruent squares is a
A 5kg block is pulled across a table by a horizontal force of 40N with a frictional force of 8N opposing the motion. ? Confused..Lost...
What's the meaning of the God Save the Queen (United kingdom anthem)?