gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was NOT an organization during the civil rights movement in the 1960s? National Liberation Front (NLF) Congress of Racial Equality (CORE
5 out of 10 students know Spanish. write as a ratio
6/5(x+5)=15. Solve for x
which best states the theory of plate tectonics?a. earth's layers consist of the crust, the mantle, the outer core, and the inner core.b. earth's surface is mad
What is the first step to take to help reduce pollution? A. Gain information about the current state of the environment and ways to improve it. B. Donate money
Francesco Redi conducted an experiment to test the hypothesis that maggots arose via spontaneous generation. What prediction did he make in designing his experi
Which of the following is TRUE about RNA and DNA?
Suppose you're writting a letter and recall a word you'd like to use but you don't know how its spelled If you wanted to look up the word in the dictionary yo
what is the result of isolating x^2 in the equation x^2+(y-2)^2=30
What was one of the causes of tensions in Europe that led to World War I? A The nations in Eastern Europe wanted to unite as a single nation under the Ottoman