Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Answer this plzzzzzzz?

Answer this plzzzzzzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2020

Answer:

Pretty sure it's $6.45

Step-by-step explanation:

So you need to find how much it costs to fix 1 pane.

For that you divide 17.20/8= 2.15

so to fix 1 pane it costs $2.15

Now you need to find the cost to fix 3 panes. Multiply 2.15x3= 6.45

So to fix another 3 panes he needs to pay $6.45

Hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast your independent reading selection.
Wechsler's intelligence test (the wais) was specifically designed to test _____ rather than _____.
Runners who eat pancakes and pasta before a race choose these foods because these foods provide extra
Propane (C3 H8 (g), Hf = –103.8 kJ/mol) reacts with oxygen to produce carbon dioxide (CO2 , Hf = –393.5 kJ/mol ) and water (H2 O, Hf = –241.82 kJ/mol) according
Monyne created a map of her neighborhood.She colored in the distance from her school to her house and wrote on the map that the distance was 0.7 of a mile. Writ
The peripheral nervous system refers to the nervous structures outside of the:
''Please Help!!'' says Kuku and Yaya A middle-school band holds a car wash to raise money. The sixth-grade band members wash 16 cars. The seventh-grade band me
6x+17 2x+19 find the value of x
What were the causes behind the spread of Celtic Peoples across much of the continental Europe
What is the unit price for thecans