shyanneprice shyanneprice
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

libby spent 2.50 on 10 picies of gum at this rate how much will 22 piecies of gum cost

Respuesta :

chomperschomp14
chomperschomp14 chomperschomp14
  • 01-10-2020

Answer:

$5.50

Step-by-step explanation:

2.50divided by 10= .25

.25 times 22= 5.50

Answer Link

Otras preguntas

Distribute the expression (u - 6) x 4.​
Yeah so like I just guessed cause I’m bad at this-
What is the value of ( -3.8)+0+( -0.6)+6.4 ?
Write interval notation of the given number line. -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
can anyone help me with this i’m not to good in geometry
how to conclude a semi formal letter​
this is DUE TODAY!! any help on this would mean so much!!
What is the slope of a line that passes through 41-50
How did early life change as civilizations began to develop?
What is the difference between Multiplication and Division?