shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Help with this passage
Yan wants to attract customers specifically searching on Google for Time-B-Gone, his company's unique office-support product. His marketing consultant suggests
Express In scientific notation. Remember, M must be a number 1 SM <10. 18 =
Sanjay bought 12 granola bars,which was 4 times as many granola bars as Lena bought.which equation shows the number of granola bars,b,that Lena bought?
You are writing an internal proposal to suggest that your company purchase a new ticket-tracking system, called Tick-Track, for the company's information-techno
The velocity of a sky diver t seconds after jumping is given by v(t) = 80(1 āˆ’ eāˆ’0.2t). After how many seconds is the velocity 65 ft/s? (Round your answer to the
For solutes that move by simple diffusion, which of the following does NOT affect the rate of simple diffusion across a membrane? a) the membrane pore size b) t
Which is longer an act or scene?
twice the difference of a number and 2 is at most -27
Create an array w with values 0, 0.1, 0.2, . . . , 3. Write out w[:], w[:-2], w[::5], w[2:-2:6]. Convince yourself in each case that you understand which elemen