animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

write three ratios that are equivalent to the one given:the ratio of right of right-handed students to left-handed students is 18:4.
single celled organisms are able to maintain internal stability becuse they
what part of colonial culture does the Gullah dialect reflect
In a multicellular organism, organs carry out a variety of life functions. In a single-celled organism, these functions are performed by A.tissues B. organelles
Determine whether each number is a solution of the given inequality. 3y-8<22
The volume of a liquid is x liters. When five-eighths of the liquid are poured into a container, the container is two-thirds full. What is the volume of the con
Which agency monitors political campaign donations? Economic Adjustment Office Bureau of Economic Analysis Federal Deposit Insurance Corporation Federal Reserve
This famous hotel magnate was born December 25, 1887?
A way to write numbers by using the digits 0-9 with each having a place value
Why did Henry VIII want Parliament to dissolve England's ties to the Catholic Church? a. Henry wanted a male heir b. Henry wanted salvation c. Henry wanted to p