Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a prepositional phrase
The digitization of books has : A . cause people to burn their physical books B. Made reading less appealing to the public C. Brought books that were out of
what would the ratio of the numbed of cans to the price at super saver
Need help please ? I don't understand
Find the coordinates of the midpoint of each segment xy with endpoints x(-3, -7) and y(-1, 1)
z=8+6x-px solve for x
Which of the these help you understand what people are saying to you
Which process helps prevent damage and soreness in future reported exercises? A.protein synthesis B.anaerobic respiration C.maximum oxygen uptake D. Cellula
“They made her a grave, too cold and damp For a soul so warm and true; And she’s gone to the Lake of the Dismal Swamp, Where, all night long, by a fire-fly lamp
winter is a symbol for death because it is the ?