elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

An ideal machine has an efficiency of 100%. please select the best answer from the choices provided t f
The is the center of the solar system.
Suppose you rent a limousine for a formal reception. The rental cost for the evening is $53.00. A tax of 6% will be added, and you want to tip the chauffeur 20%
in a rock concert ,2/7 of spectators purchased 1000rs tickets while remaining 15000 purchased 500rs tickets. how many spectators viewed the concert
reducing child __________, or rate of death, is one of the primary goals of the un’s millennium development goals?
a sail is in the form of a right triangle that is three times as high as it is wide. The sail is made from 6 square meters of material. What is its height?
one third of the square root of which number is 0.001
during the early 1800s, what did new england's textile industry and cotton farming in the south have in common?
Is it true that sterility can occur when gonorrhea is not treated?
How much heat energy is produced by 0.5 Wh of electrical energy? A. 2.6 Btu B. 0.15 Btu C. 1.7 Btu D. 0.4 Btu