iwillmarkbrainliest
iwillmarkbrainliest iwillmarkbrainliest
  • 02-07-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question can anyone help?

I need help with this question can anyone help class=

Respuesta :

vrickards17
vrickards17 vrickards17
  • 02-07-2020

Answer:

the answer is 6 just check it

Answer Link

Otras preguntas

Which option is a better deal? 12 ounces of cereal for $2.99 or 17ounces of cereal for $3.52
!!ANSWER FAST!! Find the velocity of a wave in a wave pool if its wavelength is 4 m and its frequency is 0.20 Hz.An earthquake produces a wave that has a wavele
My wife can run 4 miles in 22 minutes. What is her time (in minutes) per each mile she ran?
Antonio earns $5 an hour for raking leaves. He also has $35 in savings which equation shows the amount of money m Antonio will have after raking leaves for a nu
1.Which statement expresses the central idea of the speech?
Who was the quaker woman who gave lectures calling for temperance, peace, workers’ rights, and abolition?.
help Lighting is especially important when taking pictures of people. What is the difference between side lighting and backlighting? Describe a time in your pho
The degree of the polynomial 10x2 + 2xmy-4y is 3. what is the value of m 1 2 3 4​
What instrument was first used to develop cell theory.
Which function represents a reflection of f(x) = 5(0. 8)x across the x-axis? g(x) = 5(0. 8)–x g(x) = –5(0. 8)x g(x) = One-fifth(0. 8)x g(x) = 5(–0. 8)x.